0212 441 15 51 - 0553 452 47 58
HAKKIMIZDA

Özel Bilim Kültür Koleji bir eğitim gönüllüsü olan, Kurucumuz Özgür MUTLU tarafından 1999 yılında İstanbul Bahçelievler’de kuruldu. Kurulduğu günden bu güne kadar Türk Milli Eğitimine hizmette 22. Yılımızı kutluyoruz.

Bünyemizde Almanca ve İngilizce eğitim veren ANADOLU LİSESİ ve AKŞAM LİSESİ bulunmaktadır.

Toplam 3 kampüsümüzde yer alan okullarımızdan Akşam Lisemiz Ülkemizin saygın, en eski ve en çok mezun veren okuludur.

Anadolu Lisemiz ise ülkemizin köklü üniversitelerine öğrenci gönderen vizyoner bir eğitim kurumudur. 

 Sizleri de bilgili ve kültürlü bir nesil için BİLİM KÜLTÜR’ lü olmaya bekliyoruz.

MİSYONUMUZ

Bilim Kültür Koleji olarak biz, öğrencilerimizin gelişmesine etki eden faktörlerin, aileleri ile beraber en etkilisiyiz. Bunun bilincinde olarak,birlikte olduğumuz süre içinde, sizin gibi bizler de öğrencilerimize; en iyiyi,en doğruyu ve en güzelini vermeye çalıştık, çalışıyoruz.

Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerini ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettik. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israftır. Esas olan,bireyin kabiliyetine göre yön verip,üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer, hayatınıza bir pencere açıp, temelinize birkaç damla su, ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize…

Öğrencilerimizden; Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyan, kendini çağın gerisinde bırakmayan, Kendi mutluluğu ile yetinmeyip, toplumun mutluluğu içinde çalışan bireylerimiz olmasını istiyoruz. Vatanını ve milletini sevip,yükselmesi için çalışan öğrencilerimiz olsun istiyoruz ve bu yolda canı gönülden çalışıyoruz.

Ulu önderimiz Atatürk’ün sözlerinde belirttiği – Büyük işler, önemli girişimler, ancak ortak çalışma ile sağlanır. ve- Zafer, ” zafer bizimdir ” diyebilenin; başarı, “başarıya ulaşacağım” diye başlayanın ve ” başardım “diyebilenindir. Sözlerini hatırlatarak birlikte olmamızın ortak hedeflerimiz olduğunu belirtmek isteriz.

VİZYONUMUZ

Bilim Kültür Koleji olarak bizler; Başöğretmenimiz ATATÜRK‘ün izinde, onun ilkeleri doğrultusunda, bilimsel temellere dayalı, laik ve demokratik cumhuriyete bağlılıkla, çağdaş eğitim verme misyonunu üstlenmiş olan okulumuzda,öğrencilerimizin, akademik, zihinsel, sosyal ve bedensel olarak güçlü, çok yönlü, değerlerimize saygılı bireyler olarak yetişmelerini tek amacımız olarak görmekteyiz.

 Bilim Kültür Koleji olarak okulumuzda 2014/ 2015 yılı ile beraber öğrencilerimizi teknolojik dersliklere taşıyarak daha ileri bir eğitim metodu ile gerektiğinde günlük dersleri evden de tekrar edebilecekleri bir sisteme geçmiş bulunmaktayız.

Eğitime gönül vermiş bu uğurda 16 yılını vermiş olan okulumuzun birinci önceliği öğrencimizi iyi bir evlat, iyi bir vatansever, bir doktor, bir avukat, bir mühendis, bir mimar olarak, bir Bilim Kültür Koleji mezunu olarak hayata atılmasıdır.